Ви ще не обрали сімейного лікаря (терапевта)? Зробіть це якнайшвидше!

У 2019 році на українців чекають суттєві зміни у медицині. Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України винесено на публічне обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Одна з головних змін — Міністерство охорони здоров’я з 1 квітня може завершити фінансування пацієнтів, які не підписали декларації з лікарями. В рамках медичної реформи профільне міністерство повністю ліквідує “червоний список”.

Наразі в Україні існує два списки пацієнтів: “зелений” і “червоний”. Вони визначаються просто — в “зеленому” ті люди, які підписали декларації з сімейними лікарями, в “червоному” ті, хто цього не зробив.

Це не означає, що такі українці залишаться без медичної допомоги. Таким пацієнтам буде надано медичну допомогу в невідкладних випадках. При інших обставинах їм необхідно оформлювати декларацію.

Але це не означає, що складання декларацій треба відкладати або ігнорувати. Судячи з намірів МОЗ, медична реформа буде імплементована до кінця. Якщо не з 1 квітня, так точно з 1 липня 2019 року.

Таку декларацію можна підписати в будь-який момент, у тому числі при зверненні за медичною допомогою, а також після 1 липня 2019 року.

З 1 квітня в Україні можна буде отримати медикаменти в будь-якій аптеці країни через електронний рецепт, який виписують сімейні лікарі. Це нововведення пройде в рамках програми “Доступні ліки”, яка вже успішно працює 2 роки. Запроваджується новий порядок відшкодування коштів Національною службою здоров’я України аптекам по програмі «Доступні ліки». Ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Планується, що весь документообіг відповідно до цієї прогами з квітня здійснюватиметься через електронну систему охорони здоров’я.

Ще одна зміна відбудеться з липня 2019 року – розпочне роботу програма “Безкоштовна діагностика”. До програми увійдуть понад 50 медичних послуг — аналізів, інструментальних досліджень (рентгени, УЗД та інші) та послуги вузькопрофільних фахівців. Ці медичні послуги на 100% оплатить НСЗУ. Послуги можна буде безкоштовно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Направлення на «Безкоштовну діагностику» — електронне, лікар зможе його оформити тільки через електронну систему охорони здоров’я. Для того, щоб отримати електронне направлення на «Безкоштовну діагностику», пацієнту буде необхідно обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію, якщо це не було зроблено раніше.

Планується, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть:

– 12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю;

– мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи;

– ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи;

– 6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози;

– 4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз;

– видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.

– ендоскопічні дослідження і операції одного дня:

  • стравоходу;
  • шлунку;
  • дванадцятипалої і товстої кишки;
  • сечового міхура;
  • трахеї і бронхів.

З детальним переліком медичних послуг у програмі «Безкоштовна діагностика» можна ознайомитися у проекті Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги».

Пацієнт може сам обрати медустанову, в якій отримуватиме медичні послуги програми “Безкоштовна діагностика”. Головна умова — ця установа має бути приєднана до програми. З липня 2019 року шукайте наклейки “Безкоштовної діагностики” на дверях вашої поліклініки” .

 

    БІЛЬШЕ НОВИН

    ДИВИТИСЬ