Спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття та побутові відходи – заборонено!

  • 28.03.2019

Шановні мешканці нашого міста!

Виконавчий комітет Фастівської міської ради попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів.

Із настанням перших теплих днів містяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І, на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави та навіть різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля.

Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасток диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.

При згорянні, скажімо, поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і сприяючі распіраторним захворюванням оксиди сірки. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди, і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

Вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель.

У зв’язку із вищезазначеним, виконавчий комітет Фастівської міської ради звертається до кожного мешканця з проханням не спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття і побутові відходи та не завдавати таким чином шкоди собі, іншим людям та довкіллю.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та Правил благоустрою території міста Фастова забороняється спалювання опалого листя, сухої рослинності, будь-яких промислових, будівельних та побутових відходів. За ігнорування даної вимоги інспекторами по благоустрою складається протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 340 до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ